“Диктатору, вбивці та мучителю народу”: православна церква Білорусі оголосила Лукашенку анафему

У неділю, 22 листопада, предстоятель Білоруської православної автокефальної церкви архієпископ Святослав Логін оголосив Олександру Лукашенку анафему.

Про це повідомляє Радыё Свабода, передає НВ.

Під час служби в соборі святого Кирила Туровського у Торонто (Канада), в присутності вірян архієпископ зачитав Архієрейське послання з оголошенням анафеми колишньому президенту Олександру Лукашенку — диктатору, вбивці і мучителю народу побожного білоруського.

«Благочестивий білоруський народ зараз переживає непростий час, коли за наказом самозванця — колишнього президента Олександра Лукашенка, одержимого дияволом, наші діти вбивають і знущаються над нашими братами і сестрами. Цей кат і його союзники здійснюють криваві розправи над мирним населенням на вулицях і в тюрмах в столиці Мінську і в різних містах багатостраждальної Білорусі, прославляючи і продовжуючи богобоязливу політику більшовиків, відкрито порушуючи заповіді Божі, руйнуючи пам’ятники… «, — йдеться в тексті анафеми.

Архієпископ Логін заявив, що церква «не може просто спостерігати геноцид білорусів, але повинна, згідно зі Святим вченням Христа, бути совістю свого народу».

«Ми закликаємо тих, хто все ще служить його (Лукашенка — ред) сатанинській владі, не підкорятися злочинним наказам, бо в іншому випадку вас чекають прокляття ваших нащадків у земному житті і пекло в небесному житті…», — йдеться в повідомленні.

У зверненні також зазначається, що архієпископ і священики БАПЦ моляться «за здоров’я поранених і ув’язнених, а також за упокій вбитих мирних демонстрантів — захисників Білорусі, чиї страждання і жертви не даремні, які надихають співвітчизників на протистояння злу і обману заради добра, заради свободи і незалежності нашої батьківщини».