Де в Україні закриють школи з 28 вересня: оновлено список

В Україні почав діяти новий поділ регіонів на рівні епідеміологічної небезпеки. Але з цього тижня дуже мало міст в Україні опинилися в червоній зоні. Зазначимо, що учні там можуть навчатися дистанційно до нового розподілу, але все вирішують місцеві влади.

Школи в червоних зонах можуть навчати школярів очно, якщо так вирішить міськрада. Проте експерти кажуть, що безпечніше наразі проводити онлайн-навчання, доки не покращиться епідемічна ситуація в місті. Лише через тиждень експерти переглянуть рішення про послаблення, передає 24 канал.

Які школи повинні навчати учнів дистанційно
Через погіршення ситуації з коронавірусом червону зону постійно розширюють. Так, з 28 вересня до червоної зони відноситимуть такі міста та райони:

Які міста потрапили до червоної зони:

  • місто Тернопіль;
  • місто Бережани,Тернопільської області;

До слова, наразі у Тернополі учні ходять до школи через день, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Проте батьки хочуть, щоб діти відвідували заклад освіти щодня. Тому мер міста Сергій Надал наголосив, що вони будуть радитися щодо цього з лікарями-епідеміологами.

Він також наголосив, що батьки можуть самостійно обирати: хочуть вони, щоб їхня дитина відвідувала школу чи навчалася дистанційно через інтернет.

Зазначимо, що раніше наголошували, що в районах до червоної зони навчання має бути дистанційним. Проте уряд ухвалив нове рішення про відкриття шкіл та садочків. Так, в червоних зонах остаточне рішення про роботу навчальних закладів прийматиме державна та регіональна комісія Школи в червоній зоні можуть працювати: уряд дозволив регіонам приймати таке рішення з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Як навчають учнів у новому навчальному році: правила
Міністерство охорони здоров’я оновило правила, щодо організації навчального процесу в школах. Зокрема:

  • учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи распіратора;
  • в помаранчевих регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках;
  • натомість вчителі, які працюють в жовтій або зеленій зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції. Викладати можна без масок;
  • допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
  • у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
    дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.