“Через Порошенка”: у Зеленського заявили про загрозу зриву виборів

У команді кандидата в президенти Володимира Зеленського заявили, що існує загроза зриву виборів у зв’язку з великим недобором людей у дільничних комісіях.

«Нестача людей виникла від того, що кандидат у президенти Порошенко подав недостатнє число для формування комісій. І тут зрозуміло одне: мала кількість людей у дільничних комісіях може значно вплинути на якість проведення голосування», – йдеться в повідомленні команди Зеленського Telegram, пише InfoResist.

У штабі шоумена повідомили, що така ситуація зафіксована в Дніпропетровській, Одеській, Луганській, Кіровоградській, Житомирській, Чернігівській областях, а також у Києві.

Зазначається, що згідно із законом, якщо недостатньо людей, то додаткові кадри повинні бути надані окружними комісіями, однак останні цього не роблять. У штабі Зеленського називають це або нездатністю до проведення виборів, або умисним саботажем процесу організації голосування.

Читайте також: Дебати 19 квітня можуть відбутися: у Порошенка висунули умову

«Деякі окружні комісії та їхні керівники звертаються до людей навіть у соцмережах та ЗМІ з проханням долучитися до роботи комісії. Сьогодні останній день, коли можна подати документи! Тому, якщо ви хочете приєднатися і врятувати ситуацію, зателефонуйте в ОВК за місцем проживання і запитайте, чи потрібна допомога.», – додали в команді шоумена.

За даними «Опори», у всіх п’яти округах Кіровоградської області не вистачає майже 4 тис. членів дільничних виборчих комісій. При цьому Зеленський на більшості ділянок вніс достатню кількість кандидатур в члени ДВК на відміну від Порошенка. Він вніс всього по 2-3 кандидатури замість 6-8, як цього вимагає закон.

Журналістка Соня Кошкіна на своєму Telegram-каналі пише, що в центральних регіонах України та на півдні штаби Порошенка дали вказівку своїм командам подавати по дві кандидатури на дільницю. У разі недобору, ЦВК зобов’язана знайти людей, але з числа представників іншої сторони «за зарплату в 300 грн».

На думку Кошкіної, є два варіанти, чому штаб Порошенка провокує недобір людей в ДВК. ​​

«Перший (особисто мені він здається найбільш імовірним): розуміючи неминучий програш, штаб просто перейшов в режим економії. Другий (відчайдушний, але право на життя – як версія – теж має): свідомі дії для зриву виборів, оскільки якщо в день голосування членів комісії буде менше дев’яти, дільниця просто не відкриється», – вважає журналістка.

Як повідомлялося раніше, за даними соцопитування, кандидат в президенти Володимир Зеленський у 2,5 рази випереджає чинного голову держави Петра Порошенка.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.