“Божевільні коливання”: Експерт пояснив, чому так шалено змінюються ціни на овочі

Незабаром в Україні ціни на ранні овочі підуть на спад через очікуване збільшення пропозиції вітчизняної продукції. Однак надалі на українців чекає звичне “божевільне сезонне коливання цін на овочі”, відзначили в Економічному дискусійному клубі.

За словами виконавчого директора Олега Пендзина, наші реалії в цьому сенсі – надзвичайні, пише Сьогодні.

“У нас різниця в цінах влітку – початок осені і зима – кінець зими дорівнює 2 – 2,5 рази. У жодній країні світу такого не побачите. До того ж, якщо порівняти сезонну динаміку цін в тій же Польщі, або в будь-якій країні Європи, різниця в сезонах становить 1,5%, максимум – 2%. В Україні – 200-210%”, – дивується експерт.

Читайте також: Пенсії по-новому: Як отримувати 15 тисяч гривень

За його словами, ситуація пов’язана з відсутністю умов для зберігання товару. Крім того, виїзні ярмарки з дешевими продуктами не вирішують проблему монополій, впевнений Пендзин.

“Виїзні ярмарки проводяться місцевими органами влади у великих містах, але все одно не рятують від зростання цін … У нас ринки монополізовані. Відверто кажучи, великі торгові мережі домовляються щодо цін … Словом, роботи ще багато, щоб призвести ситуацію до європейського рівня”, – зауважив експерт.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.