95 Квартал перейде на українську мову? Розгорівся небувалий скандал, вже заговорили про статтю та СБУ

Користувачі соцмереж накинулися на письменницю Ларису Ніцой, яка закликала акторів студії “Квартал 95” виступати лише українською

Нагадаємо, що Ніцой вирішила відповісти на заяву артиста Євгена Кошового про те, що його дратує, коли хтось нав’язує йому українську мову. Він вважає себе патріотом України і не важливо, якою саме мовою він розмовляє – інформує Politeka

Українська письменниця, в свою чергу, заявила, що вся продукція “Кварталу” повинна випускатися на державній мові, а на російській він може спілкуватися вдома, з друзями і близькими.

На думку Ніцой, люди, які дивляться виступи “Кварталу”, швидше будуть переходити на українську в публічному просторі. Крім цього, артисти таким чином допоможуть країні позбутися “російськомовного телевізора”.

Однак, користувачам соцмереж не сподобалася позиція Ніцой. Вони впевнені, що письменниця продовжує розпалювати міжнаціональну ворожнечу в суспільстві, і закликали СБУ втрутитися в ситуацію.

“Хто поставив? Ніцой, Фаріон і всі, хто не хоче дивитися фільми, передачі російською, можете не дивитися .Квартал 95 молодці”, “У мене питання. У нас є стаття за розпалювання міжнаціональної ворожнечі? СБУ, придивіться, хто це робить!”,”Це та розумна жінка, що Усика вчила проявляти патріотизм в Москві? Якщо вона, то далі можна і не говорити нічого. З нею і так все ясно “,” Не треба педалювати питання мови, всьому свій час, насильство завжди викликає відторгнення”,”Хто така Ніцой? На якій підставі вона має право вказувати, кому якою мовою говорити? Нехай на фронт поїде і вкаже тим хто захищає Україну, але розмовляє російською “- гнівно пишуть українці в коментарях під публікацією в соцмережі.

Раніше Євген Кошовий заявив, що його дратує, коли хтось нав’язує йому українську мову. За його словами, він знає українську майже досконально, але вважає за краще спілкуватися російською.

За його словами, він є патріотом України і не важливо, якою саме мовою він розмовляє.

14 Comments on “95 Квартал перейде на українську мову? Розгорівся небувалий скандал, вже заговорили про статтю та СБУ”

 1. Я думаю, що Історично україна говорила українською і до цього треба вернутись. А всі воплі про язик дурня. То що, що хтось народився в Києві і говорив російською? Ціба складно навчитись говорити українською? Що в Зеленського корона впаде, якщо буде говорити українською? Я не хочу жити в країні, яка є колонією москви!

 2. Я теж думаю, що в Україні повинні говорити по – українськи. І тим паче такі шоу, як “Вечерній квартал” і новини теж повинні виходити в єфір теж державною мовою. І в Зеленського корона з голови не впаде, якщо буде говорити українською. Я не хочу жити в країні, яка була колонією Москви! А тепер треба вже виходити з цього стану.

 3. Тарас и ГНадежда, вы правильно рассуждаетье. С дальним прицелом! Если 95 Квартал заставить выступать на украинском языке, то он быстрее отделися к России. Вы просто молодцы!

 4. Ну вот ещё одно подтверждение, что украинский – это искусственный язык! Без насильственного навязывания он никогда не приживётся в Украине

 5. в Україні українська має бути публічною(без виключеньТБ,радіомовлення і т.п.,як в Німеччині німецька,Франції французська,Японії японська і т .п.

 6. подивіться, хто скавчить проти ріденої мови українсько, ота вата, що її тупо не хоче знати, бо їх діди сюди завезені з росії. Мова , це зброя ! І Ніцой права ! Ви енкаведисти, не раз знищували нашу еліту ,щоб не заважала вам крякати вашим язиком . Для мене 95 це провокатори, просто виглядають зараз клоунами, які плещуть про патріотизм . Хай ідуть до війська коли патріоти !

 7. Я в принципі не дивлюся 95 Квартал тільки через те, що вони виступають російською. Почнуть виступати українською – почну його дивитися.
  А Лариса Ніцой – сміливий воїн. Дай їй, Боже, терпіння і сили. Вона робить те, що повинен робити кожен справжній українець.

 8. Я теж 95-й не дивлюся. Їх жарти вже давно приїлися. В кожної людини є право вибору що дивитися і де дивитися . потрібно законодавчо створити умови для популяризації української мови і в тому числі якою мовою виступати перед аудиторією, з тим чи іншим твором. В першу чергу лібералізація через податкову політику для україномовного шоу. І з часом все стане на свої місця.

 9. В країні Україна повинна бути своя. українська мова для українців. Незалежно хто ви є за національністю, якщо ви грузин і живете в нашій країні, значить ви український грузин і т.д. Україна- українці, українська мова!!! Російська в рОсії!!! Французька у Франції! Так повинно бути, якщо ви громадянин даної держави! І нічого тут поганого немає, просто ми хочемо захистити свою Богом дану мову, яку знищували століттями.

 10. Мільйони україїнців відмовляються від “95 квартала” лише по причині його російськомовності.Неприємно спостерігати , як талановиті артисти прогинаються перед Москвою ,зневажаючи рідну мову. А от “ВАР”ЯТИ” – ці істинні патріоти ,молодці! І гумор у них справжній!Тому ніколи не забувайте – ваші виступи дивиться український народ, і йому не все одно, якою мовою вас чути,адже мова -частина вашого виступу,вашого таланту. А нація починається з мови, і прошу російськомовних жителів України не заважати нам слухати і любити свою мову.

 11. Я не зможу дивитись 95-й українською, бо звикла їх чути російською, по цій же причині вже не дивлюсь дизельшоу, а також фільми і передачі, які виходили російською, а тепер накладено український дубляж. В побуті спілкуюсь суржиком, на роботі – українською (бо держслужбовець), в спілкуванні з людьми, які розмовляють російською, на російську не переходжу принципово.
  Вважаю, що нав’язувати чи змушувати людей розмовляти мовою, яка їм невластива – насильство.

 12. Моя Родина – Украина. Родной язык – РУССКИЙ, не российский. Таких людей, может быть большинство в Украине (Восток, юго – Восток Украины и т.д.). И как гражданка Украины, я имею право смотреть и слушать передачи на русском языке. Украинский язык (правильный и настоящий) люблю очень. Не благодаря борцам за “языковую чистоту”, “советчикам”. А благодаря своей учительнице украинского языка – Рябинина Лидия Тихоновна.
  Зробіть так, щоб люди з задоволенням, пошаною, гордістю хотіли і розмовляли українською.
  Кстати, немало стран имеют несколько государственных языков.

 13. Українську мову викорінювали десятиріччями! І тут, як на мене, аби повернути Україні українське потрбен час, я тішуся, що вже ростуть покоління, які не володіють вільно російською мовою. Вони будуть чистими українцями партіотами, що говоритимуть рідною мовою. Але не можна у питанні мови наслідувати політику насилля, це завжди викликає супротив і спекуляції. Дайте часові трохи більше часу і наша країна заговорить своєю мовою і відпадуть питання двомовності і т.д. Ми живемо у час перевтілень, тому терпіння нам, і любові до ближнього, решту матимемо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *