129 замість 490: Кабмін скоротив кількість районів в Україні

Існуючі райони будуть укрупнені в рамках адміністративної реформи, яка повинна завершитися цієї осені.

Існуючий адміністративний поділ України не відповідає дуже багатьом сучасним стандартам. Про це в п’ятницю, 12 червня, заявив прем’єр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.

“Зараз існує на карті 490 районів. Їх пропонується укрупнити і створити втричі менше. Це тому потрібно наводити порядок”, – сказав він.

За словами прем’єра, зараз є райони, де проживає 5 тис. осіб, а є райони, де проживає понад 180 тис. осіб. “Є великі перекоси в субвенціях, дотаціях, здатності цих районів”, – підкреслив він.

Після цього уряд затвердив план створення районів у рамках адміністративної реформи.

Він передбачає створення в Криму 10 районів, у Вінницькій області – 5 районів, у Волинській – 4, в Дніпропетровській – 6, у Донецькій – 8, в Житомирській – 4, в Закарпатській – 5, в Запорізькій – 5, в Івано-Франківській – 5, в Київській – 6, в Кіровоградській – 4, в Луганській – 8.

У Львівській будуть створені 7 районів, в Миколаївській – 4, в Одеській – 6, у Полтавській – 4, в Рівненській – 4, у Сумській – 5, в Тернопільській – 3, у Харківській – 7, у Херсонській – 3, в Хмельницькій – 5, у Черкаській – 4, в Чернівецькій – 3, в Чернігівській – 4.

Шмигаль також повідомив, що після запланованих на осінь місцевих виборів будуть створені 1470 об’єднаних територіальних громад.